Poradenství

Trápí vás ve vašich dokumentech nějaký problém a nemáte se koho zeptat? Zeptejte se mě! Nabízím poradenství v oblasti Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint), ať již budete potřebovat krátce poradit s použitím jednoho konkrétního nástroje, vytvářet vzorce od jednoduchých až po složité anebo naprogramovat makro na míru pro automatizaci činností ve vašich dokumentech. Poradím samozřejmě i s volbou vhodného postupu – stačí, když budete vědět, co se má v dokumentu dít. Vše, co vytvořím, vám rád vysvětlím – přece jen jsem hlavně lektorem.

Jak to bude probíhat?

Nejlépe mi svůj dotaz (a pokud je to možné, tak i dokument, kterého se týká, nebo alespoň jeho část) zašlete e-mailem na adresu info@paveldurcak.cz. V případě potřeby si můžeme i zavolat anebo si domluvit online schůzku, ale vzhledem k tomu, že hodně školím, tak nemohu garantovat svou přítomnost na telefonu.

Většinou se ještě doptám na detaily, vypracuji vám řešení, které zašlu zpět společně s videonávodem. K vysvětlení navrženého postupu se tak budete moci kdykoliv později vrátit. Vysvětlit mohu i složitější vytvořené vzorce a naprogramovaná makra, ale většinou jsou v takovém případě zákazníci spokojení už s tím, že je dodám, že fungují a že popíšu, jak je používat.

Dovolím si upozornit, že nenabízím tvorbu rozsáhlejších informačních systémů pomocí maker (ostatně to ani nemohu doporučit vůbec dělat) ani práce s přímým napojením na vaše databáze a online služby.

Kolik to bude stát?

Cena závisí na tom, jak dlouho budu na řešení pracovat, včetně komunikace při ujasňování problému. Vycházím při tom za sazby 600 Kč/hodinu. Minimální cena za vyřešení problému je 100 Kč. V případě, že by se mi problém nepodařilo vyřešit, tak neplatíte nic. Programování komplikovanějších maker nacením dle zájmu individuálně dopředu.

Jak se bude fakturovat?

Po vyřešení problému vám mohu ihned zaslat fakturu, ale se stálými zákazníky se většinou domluvíme na fakturaci až při překročení určité částky a/nebo po určité době (určitě fakturuji vše vždy v červnu a v prosinci). Je možné si objednat i poradenství pro celou firmu či konkrétní domluvené zaměstnance s pravidelným vyúčtováním či předem domluveným stropem nákladů.

Za jak dlouho se dočkám odpovědi?

Snažím se dotazy vyřizovat co nejrychleji, takže pokud zrovna nejsem na školení, tak většinou odpovídám daný den. V případě větší vytíženosti většinou do dalšího pracovního dne.